עצירות

הפרשת צואה באופן סדיר ומאוזן היא מיסודות הבריאות של האדם , הן מבוגר והן ילד. לא מעט ילדים סובלים מחוסר איזון בתחום זה, דבר הגורם אי נוחות וכאבים ובמקרים מסוימים עלול להוות  או להעיד על בעיה בריאותית.

עצירות בילדים נובעת בדרך כלל משלוש סיבות אפשריות. הסיבה הנפוצה יותר היא תזונה לקויה המביאה לקושי בעיבוד המזון ובעיקר בהנעת החומרים המיותרים לגוף בתוך מערכת העיכול ,עד הוצאתם ע"י המעי הגס. מזונות יבשים מידיי , מזונות קשים לעיכול או מיעוט בשתייה הם הגורמים העיקריים למצב שכזה.
הסיבה השנייה היא חולשה במערכת העיכול ובעיקר במעיים וקושי בביצוע הורדת הפסולת והוצאתה מהגוף. מצב כזה יכול לנבוע מסיבות שותות. ישנם הרבה מצבי חוסר איזון העלולים להחליש את מערכת העיכול ולנבוע למצב שכזה.
הסיבה השלישית העלולה לגרום לעצירות היא סיבה רגשית. במקרים לא מעטים נוצר אצל הילד קושי ביציאה על רקע לש מתח או פחד מסיבות שונות , או על רקע של טראומה מכאב כל שהוא הקשור בפי הטבעת (על פי רוב – עקב יציאה שהייתה כרוכה בכאב)

לרפואה הסינית פתרונות מצויינים לכל סוגי העצירות בפעוטות וילדים. לאחר אבחון מדויק והבנת הבעיה הספציפית יותאם טיפול לילד , שיכלול על פי רוב דיקור סיני עדין מאד המותאם לילדים (ראו מאמר – רפואת ילדים סינית) , מפורמולה של צמחי מרפא והמלצה תזונתית.

נשמח להיות לכם לעזר

 

שאלות ותשובות
 
יש לי שאלה אישית
שם
Email
 
 


הרשמו כאן ואחת לשבוע ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

דוא"ל*
שם